Odchudzanie i ocena jadłospisu

Witam. Mam małe pytanko dotyczące mojej diety, ponieważ nie wiem czy spełnia ona swoją rolę. Mam 18 lat , 173 wzrostu i postanowiłem schudnąć, wiec zmieniłem trochę moje odżywiania, usunąłem śmieciowe jedzenie zrezygnowałem z cukru i słodkich napoi. Mój przykładowy jadłospis w ciągu dnia: Sniadanie: owsianka 60g. mleko - 250ml,, drugie sniadanie: 2 kromki chleba razowego i 100 twarogu, obiad kurczak gotowany(udo) oraz [1-2] kromki chleba razowego, kolacja: mięso z kurczaka lub twaróg.

Mgr Barbara Paluch Dietetyka

Witam,
Dobrze by było, aby wprowadził Pan piąty posiłek.
Z tego co Pan piszę, ciężko wywnioskować czy dieta jest prawidłowo zbilansowana. Do owsianki na śniadanie dobrze można dołożyć jakiś owoc lub orzechy. Dieta w głównej mierze opiera się na produktach białkowych, mało w niej węglowodanów złożonych oraz warzyw i owoców. Pieczywo z obiadu można zamienić na kaszę lub razowy makaron. W każdym posiłku powinno znaleźć się warzywo.
Taka dieta, którą Pan opisał nie spełnia kategorii diety dobrze zbilansowanej. Mogą pojawić się niedobory witamin i składników mineralnych.
Zachęcam do skorzystania z fachowej pomocy Dietetyka na miejscu.