Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak utrzymać masę ciała po anoreksji?

Witam, wyszłam z anoreksji i teraz chciałabym utrzymać mase ciała. Czy taka dieta jest prawidłowa czy jednak nadal się głodze?: 7.45 sniadanie: 3 kromki chleba razowego z mięsem z kurczaka sałaka, 12: 2 jabłka 16: ryz jaśminowy filizanka kurczak z warzywami nadal byłam głodna więc dojadłam 2 kromki chleba razowego z pastą z awokado 20 2 krązki ryby łososia ze szpinakiem i zółym serem, 2 pieczarki nadziewane mięsem z indyka? 2 litry wody , 3 kawy i 2 herbaty ? Pozdrawiam
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Mięso ekologiczne

Z takich szybkich wyliczeń ogólnych (nie podała Pani ilości zjadanych produktów) wynika, że zjada Pani około 1700 kcal dziennie. Kobieta w Pani wieku z umiarkowaną aktywnością fizyczną powinna dostarczać 2000 - 2200 kcal dziennie. Czyli jest to jeszcze troszkę za mało. Jednak nie podała Pani sposobu przygotowania potraw i ich ilości. Jeśli do sałatki dodaje Pani sos na bazie oleju lub śmietany to od razu kaloryczność posiłku wzrośnie o 200 kcal. To samo tyczy się mięs, jeżeli są smażone lub doprawiane sosem to kaloryczność posiłku wzrasta o kolejne 200 - 300 kcal. Warto do sałatek dodawać olej rzepakowy lub oliwę z oliwek, gdyż umożliwia Pani rozpuszczenie witamin oraz dostarcza NNKT.

Absolwentka technologii żywności i żywienia człowieka na SGGW w Warszawie. Ukończyła kursy doskonalące umiejętności pracy jako psychodietetyk i doradca dietetyczny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy