Odchudzanie w ciągu 5 miesięcy

Witam, piszę do Państwa ponieważ mam problem ze schudnięciem. Mianowicie chciałabym do wakacji (przez 5 miesięcy) z wagi 80 kg (przy wzroście 163 cm) dojąć conajmniej do wagi 65 kg (najlepiej jeszcze o 5 mniej). Do tej pory schudłam 4 kg (dieta+ćwiczenia), ale niestety niedawno miałam wypadek i zewrałam wiązadła kolanowe - więc nie mam możliwości wykonywania ćwiczeń (a przynajmniej żadne nie przychodzą mi do głowy). Proszę o radę - jak dojść do takiej wagi w ciągu 5 miesięcy? Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Powinna Pani wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników. Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawione. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól. Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę, więc warto zadbać i o tą strefę. Może Pani wykonywać ćwiczenia na ławeczce, lub leżąc na ziemi. Proszę poszukać w internecie rożnych zestawów ćwiczeń a może akurat znajdzie Pani takie które jest w stanie wykonywać.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam.
Zdrowe chudnięcie to od 4-5 kg m-nie. Proszę wyregulować sobie posiłki ( do 5 dziennie), pić regularnie wodę. Wykluczyć słodycze, węglowodany na obiad. Polecam pieczywo ciemne razowe, graham, chrupkie.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk

Witam,
Proszę ściśle pilnować się zasad prawidłowego żywienia. Najważniejsze z nich to: Na początek należy zrezygnować ze słodyczy, wyrobów cukierniczych oraz słonych przekąsek. Włączenie "zdrowych" przekąsek, czyli takich jak: owoce, orzechy, wafle ryżowe z serkiem homogenizowanym naturalnym, jogurty naturalne z owocami i mieszanką musli, pieczone owoce np. jabłka, koktajle na bazie mleka lub maślanki z owocami i warzywami, ewentualnie batony takie jak granola lub musli oraz gorzka czekolada. Należy regularnie spożywać posiłki i przyjmować 5 dziennie. Idealna przerwa między posiłkami to 3-4 godziny. Co dzień rano musi być zjedzone śniadanie do godziny po przebudzeniu. Bardzo korzystne jest również wypicie szklanki wody z cytryną i imbirem około pół godziny przed śniadaniem, która służy pobudzeniu organizmu. Główne posiłki, czyli I śniadanie, obiad i kolacja powinny się składać w 1/2 z warzyw, zarówno surowych jak i przygotowanych w inny sposób (gotowane, pieczone, duszone). Ostatni posiłek nie może być spożywany później niż 3-4 godziny przed snem. Noc to czas, gdy nasz organizm regeneruje się spalając jednocześnie kalorie, jednak gdy zjemy bardzo późną kolację, organizm zamiast się regenerować - trawi i dostarcza kolejne kcal. Powinna Pani unikać smażonych potraw i wybierać inny sposób obróbki termicznej, np. gotowanie na parze, gotowanie w wodzie, duszenie, pieczenie. Owoce w nadmiarze również nie są wskazane, najlepiej jeśli są to 2 porcje dziennie. Proszę nie zapominać o napojach, należy zrezygnować z napojów gazowanych. Dziennie powinno się wypijać 1,5-2 l wody, ponadto herbata czarna najlepiej słaba (zielona czy biała nie musi być słaba) oraz wskazana jest rezygnacja z tradycyjnej kawy na rzecz najlepiej zbożowej, która jest bardzo zdrowa. Pozdrawiam i życzę powodzenia, a w razie pytań - zapraszam do kontaktu: m.rapacka@dietanamiare.pl
Pozdrawiam, Magdalena Rapacka