Dobór odpowiedniej diety

Późnym wieczorem jem kolacje a tak to przez cały dzień mam trzy posiłki rano przed 8 śniadanie około 12 drugie śniadanie a po 16 obiad a kolacje jem dopiero po 20 21 godzinie. 8h jestem w pracy i jest to praca fizyczna a w weekendy jeżdżę na motorze po bezdrożach "motocross" i to jest mój sport. Piwa wogule nie pije ani żadnych alkoholów. Jaką dietę państwo by mi polecili bo chciałbym również dostawać do sportu jaki uprawiam.

Witam,
W pytaniu nie znalazłam informacji o ewentualnych problemach zdrowotnych czy żywieniowych, zatem rozumiem, iż poszukiwany jest prawidłowy sposób żywienia dla zdrowej dorosłej osoby. Proszę na początek zastosować się do zasad prawidłowego odżywiania, oto one.
Należy zrezygnować ze słodyczy, wyrobów cukierniczych oraz słonych przekąsek. Nie mogą one występować codziennie. Włączenie "zdrowych" przekąsek, czyli takich jak: owoce, orzechy, wafle ryżowe z serkiem homogenizowanym naturalnym, jogurty naturalne z owocami i mieszanką musli, pieczone owoce np. jabłka, koktajle na bazie mleka lub maślanki z owocami, ewentualnie batony takie jak granola lub musli oraz gorzka czekolada. Należy regularnie spożywać posiłki i przyjmować 5 dziennie. Idealna przerwa między posiłkami to 3-4 godziny. Co dzień rano musi być zjedzone śniadanie. Bardzo korzystne jest również wypicie szklanki wody z cytryną około pół godziny przed śniadaniem, która służy pobudzeniu organizmu. Główne posiłki, czyli I śniadanie, obiad i kolacja powinny się składać w 1/2 z warzyw, zarówno surowych jak i przygotowanych w inny sposób (gotowane, pieczone, duszone). Ostatni posiłek nie może być spożywany później niż 3-4 godziny przed snem. Noc to czas, gdy nasz organizm regeneruje się spalając jednocześnie kalorie, jednak gdy zjemy bardzo późną kolację, organizm zamiast się regenerować - trawi. Powinnaś unikać smażonych potraw i wybierać inny sposób obróbki termicznej, np. gotowanie na parze, gotowanie w wodzie, duszenie, pieczenie. Owoce w nadmiarze również nie są wskazane, najlepiej jeśli są to 2 porcje dziennie. Proszę nie zapominać o napojach. Dziennie powinno się wypijać 1,5-2 l wody, ponadto herbata czarna najlepiej słaba (zielona czy biała nie musi być słaba) oraz wskazana jest rezygnacja z tradycyjnej kawy na rzecz najlepiej zbożowej, która jest bardzo zdrowa. Ruszamy się i ćwiczymy :) Minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut wskazana jest aktywność fizyczna. Sposób zależy od Pani (pływanie, jogging, wspinaczka, rower, fitness, aerobik i inne), a ćwiczenia na brzuch najlepiej dobierze trener na siłowni, które może Pani wykonywać w domu. Pozdrawiam i życzę powodzenia, a w razie pytań - zapraszam ponownie :) Pozdrawiam, Magdalena Rapacka

Witam, żeby dobrać program żywieniowy pod obecny wysiłek należałoby zrobić tygodniowy rejestr żywienia, określić poziom metabolizmu, sprawdzić, gdzie są błędy żywieniowe i skorygować je uwzględniając dni treningowe. W razie potrzeby ułożenia takiego programu proszę o kontakt mailowy: anna.pietrasz@onet.pl