Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odczucie zalegania w odbycie

Od tygodnia odczuwam w odbycie jakby coś tam zalegało. Odczucie to mam przez cały czas, po wypróżnieniu, trochę swędzi, wydaje mi się jakby coś jeszcze zostało, ogromny dyskomfort. Przez cały czas odczucie jak gdyby coś tam siedziało, dziwne uczucie, przeszkadza. I tylko ciągle o tym myślę. Stolce są objętościowo węższe, bardziej luźne niż poprzednio. Nie miałam zaparć. Ostatnio odchudzałam się, przestałam jeść chleb, ziemniaki, sporadycznie je spożywam. I lekkie parcie. I jeszcze jedno, jeżeli wydaje mi się, że powinnam się wypróżnić, to są to tylko gazy, bolało mnie w bokach, w obrębie brzucha, to jakby skurcze, niewielkie. Ale najgorsze jest to uczucie, że w odbycie coś zostało i siedzi.

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Trudno mi określić z czym mogą być związane te objawy bez bezpośredniego badania. Oprócz badania brzucha będzie Pani wymagała badania palcem przez odbyt. W tej sprawie najlepiej skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem ogólnym. Dolegliwości związane są być może z obecnością żylaków odbytu. Żeby to jednak potwierdzić lub wykluczyć wymaga Pani badania przez chirurga.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy