Odczucie zalegania w odbycie

Od tygodnia odczuwam w odbycie jakby coś tam zalegało. Odczucie to mam przez cały czas, po wypróżnieniu, trochę swędzi, wydaje mi się jakby coś jeszcze zostało, ogromny dyskomfort. Przez cały czas odczucie jak gdyby coś tam siedziało, dziwne uczucie, przeszkadza. I tylko ciągle o tym myślę. Stolce są objętościowo węższe, bardziej luźne niż poprzednio. Nie miałam zaparć. Ostatnio odchudzałam się, przestałam jeść chleb, ziemniaki, sporadycznie je spożywam. I lekkie parcie. I jeszcze jedno, jeżeli wydaje mi się, że powinnam się wypróżnić, to są to tylko gazy, bolało mnie w bokach, w obrębie brzucha, to jakby skurcze, niewielkie. Ale najgorsze jest to uczucie, że w odbycie coś zostało i siedzi.

Trudno mi określić z czym mogą być związane te objawy bez bezpośredniego badania. Oprócz badania brzucha będzie Pani wymagała badania palcem przez odbyt. W tej sprawie najlepiej skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem ogólnym. Dolegliwości związane są być może z obecnością żylaków odbytu. Żeby to jednak potwierdzić lub wykluczyć wymaga Pani badania przez chirurga.