Odczuwanie lęku i zamartwianie się a schizofrenia

Jakiś czemu temu została stwierdzona u mnie schizofrenia (nieokreślona). Zastanawiam się czy to dobra diagnoza, ponieważ nie mam objawów typowych dla schizofrenii. Moim głównym problemem jest notoryczne przejmowanie się, wręcz umartwianie i rozkładanie problemu na czynniki pierwsze (od tego dostałam psychozę), poza tym odczuwam lęk przed ludźmi (podejrzewam u siebie fobię społeczną) i jestem bardzo nerwowa. Raz miałam halucynacje. Jestem nadwrażliwa i wszystko bardzo przeżywam i biorę do siebie

Witam,
kompleksową ocenę wraz z wystawieniem rozpoznania pozostawiam psychiatrom, należy Panią dokładnie zbadać i przeprowadzić odpowiednią rozmowę.
Nie mam podstaw aby negować postawione rozpoznanie.
pozdrawiam!

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy bez osobistego kontaktu. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry oraz psychologa, aby przeprowadzić właściwą diagnostykę, trafnie ocenić Pani trudności i zaproponować możliwe leczenie.

Pozdrawiam!