Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odpowiednia dieta dla 13-latki

Moja córka ma 13 lat , 160 cm wzrostu i waży 63 kg. 2 lata temu pojawiły jej się rozstępy i nadal je ma. Chciałabym prosić o odpowiednią dla niej dietę (nie kosztującą wiele pieniędzy) oraz o propozycje posiłków i zestawy ćwiczeń. Będziemy bardzo wdzięczne za odpowiedź.
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Czym jest programowanie metaboliczne?

Witaj,

dieta powinna być bardzo urozmaicona i oparta na zasadach racjonalnego żywienia. Posiłki powinny być spożywane 4-5x dziennie, co 3-4 godziny. Dieta powinna zawierać 5 porcji warzyw, 3 porcje owoców, węglowodany złożone w postaci kasz, pieczywa pełnoziarnistego, makaronów razowych, brązowego ryżu. Córka powinna unikać słodyczy, czekoladek, słodkich napojów, serków i jogurtów owocowych. Należy również zwiększyć aktywność fizyczną do ok. 1h dziennie- spacery szybkim tempem, trucht, basen.

Pozdrawaiam
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl

Dietetyk, absolwentka studiów na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwie w Szczecinie. Uczestniczka szkoleń dotyczących żywienia dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży i suplementacji sportowców.
0

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy