Odpowiednia dieta dla 13-latki

Moja córka ma 13 lat , 160 cm wzrostu i waży 63 kg. 2 lata temu pojawiły jej się rozstępy i nadal je ma. Chciałabym prosić o odpowiednią dla niej dietę (nie kosztującą wiele pieniędzy) oraz o propozycje posiłków i zestawy ćwiczeń. Będziemy bardzo wdzięczne za odpowiedź.

Witaj,

dieta powinna być bardzo urozmaicona i oparta na zasadach racjonalnego żywienia. Posiłki powinny być spożywane 4-5x dziennie, co 3-4 godziny. Dieta powinna zawierać 5 porcji warzyw, 3 porcje owoców, węglowodany złożone w postaci kasz, pieczywa pełnoziarnistego, makaronów razowych, brązowego ryżu. Córka powinna unikać słodyczy, czekoladek, słodkich napojów, serków i jogurtów owocowych. Należy również zwiększyć aktywność fizyczną do ok. 1h dziennie- spacery szybkim tempem, trucht, basen.

Pozdrawaiam
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl