Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odżywianie i trening w celu uzyskania idealnej wagi dla 12-latki

Mam na imię Wiktoria i mam 12 lat, 160 cm wzrostu i ważę 51 kg. Moje koleżanki mówią że nie wyglądam na dziewczynę która waży ponad 50 kg, ale niestety to prawda. Kiedyś trenowałam taniec i grę w siatkówkę, ale od roku nie trenuję i od tamtego czasu przytyłam 9 kg.Jak powinnam się odżywiać aby uzyskać wagę idealną do mojego wieku i wzrostu? Chciałabym schudnąć przynajmniej 2-3 kg, aby czuć się dobrze wśród moich koleżanek oraz abym cieszyła się z wyglądu moich nóg.
KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Ciemne alkohole wywołują gorszego kaca!

Prawdopodobnie każdy z nas tego doświadczył - syndrom dnia następnego. Czy wiesz, dlaczego tak cierpisz po suto zakrapianej imprezie? Być może powodem był rodzaj alkoholu.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam
Podana przez Ciebie masa ciała znajduje się w normie, dlatego nie ma powodu do zmartwień.
Jeśli jednak chcesz poczuć się bardziej komfortowo i zdrowo, zalecam aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie.
Organizm przez okres intensywnych treningów przystosowany był do wysokiego wydatku energii, przez co podstawowa przemiana materii była zwiększona. Stąd też zaprzestanie treningów poskutkowało przyrostem masy ciała. Należałoby więc w miarę możliwości zwiększyć aktywność poprzez codzienne ćwiczenia, jazdę na rowerze, bieganie, czy jakąkolwiek inną, przyjemną formę sportu.
Ponadto wskazane jest rozłożenie codziennej racji pokarmowej na 5 posiłków, spożywanych w równych odstępach czasowych (najlepiej co 4 godziny)- to wpłynie korzystnie na regulację metabolizmu.
Bardzo ważnym aspektem jest unikanie tak zwanych pustych kalorii czyli słodyczy, dosładzanych napojów, słonych przekąsek i żywności typu fast food, a wybieranie wyłączni zdrowych produktów.
Taki tryb życia na pewno wpłynie korzystnie na masę ciała i dobre samopoczucie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy