Ogólne zmęczenie organizmu - skąd się wzięło?

Witam. Jestem 19-letnim mężczyzną. Mam 178 cm wzrostu. Jeszcze 2 miesiace temu ważyłem około 71kg... W czasie wakacji w przeciągu miesiaca schudłem około 6 kg (moja aktualna waga to 65 kg, a wczesniej nawet 64 kg) i ogólnie przez większość czasu odczuwam ogólne zmęczenie organizmu, senność itd. Wiem, że to nie są żadne specjalistyczne objawy, ale chciałem zapytać raczej o to czy powinienem zgłosić się do lekarza na badania? Moja dziewczyna podpowiedziała mi, abym zbadał się na anemię. Powiem jeszcze, że mam słabszy apetyt... Czasami potrafię nie jeść nic przez wiele godzin w ciągu dnia... W wakacje pracowałem nawet po wiele (10-12) godzin dziennie, więc myślałem, że to przemęczenie jest przyczyną, ale nie pracuje już od ponad 2 tygodni i odpoczywam, a dalej czuję osłabienie i zmęczenie (senność, drzemki w ciągu dnia itd)... Czy powinienem poddać sie badaniom? Dziękuję.

Szanowny Panie!

Zdecydowanie należy zgłosić się do lekarza. Warto przedstawić opisane objawy, poddać się badaniu i wykonać zalecone przez niego badania dodatkowe.

Objawy te mogą być skutkiem ciężkiej fizycznej pracy w trudnych warunkach (wysoka temperatura, obfite pocenie), jednak nie można wykluczyć przyczyny organicznej nie związanej z pracą, stanowiącej szczególnie niepokojący sygnał.

W związku z powyzszym, proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie