Ojciec jest alkoholikiem i mam przez to problemy, ale jak sobie z nimi poradzić?

Dobra, może zacznę od tego, że mam 16 lat jestem młodą osobą, która już teraz jest zmęczona życiem i nie chce w nim uczestniczyć. Zaczęło się to bardzo dawno temu, kiedy miałam problemy w szkole, bo inne dzieci mnie dręczyły, że nie jestem niczego warta, potem szybko zrozumiałam, że mój ojciec jest alkoholikiem pamiętam jak przychodził do domu pijany, że ledwo stał. To się teraz poprawiło, bo pije mniej i w domu, ale to dlatego, że stracił kolegów i ma słabe zdrowie, szczerze to chciała bym by mu coś się stało, życzę mu tego. Ja mam dużo przyjaciół i ludzi, dla których jestem ważna, ale nie mogę im pomóc gdy mają zły dzień, ponieważ sama nie umiem sobie poradzić. Nie mam chęci do życia, nie wiem co chce robić, a potem w przyszłości nie chce uciekać od problemów jak to robiłam do niedawna, lecz się z nimi zmierzyć i je pokonać. Tylko nie wiem, ja nie widzę sensu w niczym, czasem chcę po prostu się położyć i już nigdy nie wstać. Przygotowałam sobie nawet tak zwane ''pudełko szczęścia'', w którym mam leki i nie wiem czy ich nie wziąć. Do tego jeszcze matka nie wytrzymuje z tym wszystkim i ostatnio mi powiedziała, że chce umrzeć i nie myśleć już o tym wszystkim, koleżanka się tnie i boję się także o nią, czy sobie w końcu czegoś nie zrobi. Nie wytrzymuję tego i nie wiem jak sobie z ty poradzić jak to ogarnąć. Pomoże mi ktoś? To znaczy, czy ktoś mnie wprowadzi w to, bo potem sama będę musiała sobie z sobą wszystko wyjaśnić…

Witam!
Przeżywasz wiele problemów, które mogą wywoływać u Ciebie poczucie braku sensu i beznadziejności. Negatywne nastawienie mogą wzmacniać zmiany, jakie zachodzą w Twoim organizmie i psychice w związku z okresem dojrzewania.
Warto, żebyś skorzystała z pomocy psychologa. Piszesz, że masz przygotowane leki, ale jednak chcesz szukać innych rozwiązań. To bardzo dobrze, że chciałabyś poradzić sobie z problemami. Samotna walka z przeciwnościami jest bardzo trudna, dlatego przydałaby Ci się pomocna dłoń.
Możesz porozmawiać z mamą nad rozpoczęciem wizyt u psychologa (jesteś niepełnoletnia i mama musi wyrazić zgodę na takie spotkania). Zachęcam Cię także do korzystania z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Uzyskasz tam informacje na temat placówek, gdzie możesz zostać otoczona bezpłatną opieką psychologiczną, dostaniesz też wsparcie i zrozumienie oraz możliwość rozmowy o swoich trudnościach.
Pomoc specjalisty i Twoje zaangażowanie mogą pozwolić Ci poradzić sobie z problemami i odnaleźć sens.

Pozdrawiam