Okresowe zmiany nastroju a prawdopodobieństwo ChAD

Czy osoba mająca bóle głowy ciągle zmęczenie niemająca chęci na gotowanie,sprzątanie.okresowo pobudzona wtedy wychodzi na imprezy,wraca bardzo późno do domu późnięj przesypia cały dzień, okresowo lubi robić różne zakupy w nadmiarze /sukienki, zegarki)może mieć chorobę dwubiegunową. W rodzinie jest osoba cierpiąca na taką chorobę

Dzień dobry,

Bez osobistego badania nikt nie będzie "wirtualnie" diagnozować drugiej osoby.
Możliwe to jest wyłącznie podczas osobistej wizyty u lekarza psychiatry.

Witam,

Choroby i zaburzenia psychiczne są w dużej mierze bardzo uciązliwe dla najbliższych,więc powinien Pan współpracować z lekarzem prowadzącym także od strony wzmacniania swojej stanowczości.W placówkach ,gdzie leczą się te osoby zawsze jest zatrudniany personel znający problem i dający wskazówki.Co do pytania o powtarzające się choroby w rodzinie,nauka stoi na stanowisku,że niezaleznie,czy nazwiemy to roboczo dziedziczeniem,czy też uczeniem się od osoby chorej,z którą miało się bliski kontakt,istnieje mozliwość "oduczenia"złych nawyków.Ale do tego potrzebny jest protest i zdecydowanie ludzi zdrowych.Inaczej po co ktoś ma stać się zdyscyplinowanym,gdy czuje się "usprawiedliwiony chorobą".
Stara historia i jak widać,ma się całkiem dobrze.
Pozdrawiam.