Olejki eteryczne a libido

Witam, Czy mogę podnieść libido za pomocą olejków eterycznych? Czytałam że olejek szałwii muszkatołowej powoduje zbalansowanie hormonów i też pozytywnie wpływa na libido. Czy stosowanie takiego olejku by miało wływ na poziom prolaktyny? Czyli jak są powiązane pomiędzy sobą prolaktyna i estrogen? Na razie biorę Mastodynon żeby obniżyć poziom prolaktyny (mam go w granicach normy ale bliżej do tej górnej granicy). Czy powiększenie poziomu estrogeny przez olejek będzie miało wpływ na prolaktyne?

Dzień dobry!

Olejki eteryczne mają znikomy wpływ na gospodarkę hormonalną i nie mogą być istotnym sposobem jej regulowania. Proszę pozostawać pod opieką lekarza endokrynologa i (w razie potrzeby) metod leczenia opartych na faktycznej wiedzy, ze skutecznością potwierdzoną badaniami naukowymi.
Podobnie, jeśli zauważa Pani u siebie niskie libido, należy rozważyć, czy źródła mają charakter hormonalny, czy innego rodzaju. W tym kierunku można skonsultować się z lekarzem seksuologiem lub psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!