Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osamotnienie i napady nerwowe

Witam, mam pytanie. Czy ktoś by mi pomógł w rozwiązaniu problemu... leczę się u wielu specjalistów, którzy kierują mnie na różne badania i potem mówią, że mi nic nie jest. Ja jednak czuję się jakbym była sama na świecie i często mam różne napady nerwowe. Nie jem już nic od miesiąca oprócz kleiku i piję siemię lniane, bo na nic nie mam apetytu. Gdy mówię lekarzom, że może mam depresję albo nerwicę,  oni mówią, że sobie coś uroiłam... Nie wiem jak się leczyć i do jakiego lekarza się udać po pomoc. Długo tak nie pociągnę, bo bardzo szybko chudnę. Proszę o jakąś radę i z góry dziękuję.

KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Szanowna Pani,

opisywane przez Panią dolegliwości są bardzo niespecyficzne i mogą występować w przebiegu różnych zaburzeń. Mogą, aczkolwiek wcale nie muszą, wskazywać na depresję lub nerwicę. Do weryfikacji podanych informacji i ustalenia rozpoznania konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry.

Z Pani maila wynika, że kolejne wizyty u lekarzy różnych specjalności i wykonywane badania dodatkowe nie ujawniły przyczyny złego samopoczucia. Może to wskazywać na somatyzację, czyli rzutowanie problemów w zakresie psychiki na sferę fizyczną. Mówiąc prosto, pacjent źle się czuje, więc nieustannie szuka internistycznej przyczyny dolegliwości, podczas gdy właściwym postępowaniem byłaby wizyta u psychiatry i rozpoczęcie leczenia psychiatrycznego. Jeśli jest Pani ubezpieczona, doradzam wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego. Tylko po zebraniu dokładnego wywiadu chorobowego i osobistym zbadaniu pacjenta lekarz może ustalić rozpoznanie i wdrożyć właściwe leczenie.

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy