Mam napady nerwowe i często płaczę. Co robić?

Witam! Mam 18 lat i od jakiegoś czasu coś ze mną jest nie tak. Zauważyłam u siebie spadek nastroju, często płaczę bez powodu, a najgorsze są napady wściekłości, podczas których rzucam czym popadnie, uderzam pięścią w ścianę, czasem nawet głową. Wiem, że to chore, ale w tych napadach nie mam nad sobą kontroli.

Do tego sprawiam przykrość matce, która bardzo mnie kocha i próbuje pomóc, a ja jestem wtedy okropna (nawet teraz płaczę). Nigdy nie miałam zbyt wysokiego mniemania o sobie, ale nie miałam takich problemów. Od 3 lat jeżdżę na obozy przetrwania, jestem w szkole policyjnej, myślałam, że mam trochę silniejszą psychikę. Może ma to coś wspólnego z niedoczynnością tarczycy, z hormonami, naprawdę nie wiem i bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję!

Witam!

Możliwe, że Twoje problemy związane są z czynnością hormonalną organizmu. Warto to sprawdzić u lekarza endokrynologa i stosować się do jego porad. Na Twoje reakcje może mieć również wpływ wkraczanie w dorosłość oraz problemy z samooceną.

Powinnaś mimo wszystko popracować nad tym. To, jak odbierasz siebie, rzutuje również na to, jak inni Cię widzą. Możesz popracować nad zaakceptowaniem siebie i odkryciem swojej wartości. Polecam skorzystanie z warsztatów oraz treningów, które mają na celu lepsze poznanie swojego wnętrza, odpowiedniego wyrażania i odbierania uczuć, a także życia w grupie.

Jesteś w szkole policyjnej i jeździsz na obozy przetrwania - w takich miejscach niekontrolowana agresja nie jest wskazana. Dlatego warto, byś popracowała nad swoimi problemami, poznała ich przyczyny i starała się je rozwiązać.

Pozdrawiam