Napady płaczu, myśli samobójcze - co mi jest?

Mam 15 lat. Od jakiegoś czasu, właściwie do kiedy pamiętam, miałam napady płaczu, ale zazwyczaj działo się to w samotności. O około miesiąca mam senne koszmary. Pierwszy raz zdarzyło mi się płakać przy kimś, bez powodu - po prostu było fajnie, a za dwie minuty miałam ochotę wyjść i się rozpłakać. Niestety, stało się na odwrót. Zaczynam się na poważnie martwic i nie wiem, czy nie zgłosić się do psychiatry. Obwiniam siebie o wszystko, nawet jeśli to nie była moja wina. Sama potrafię siebie dobić. Mam myśli samobójcze, ale tylko myśli. Kiedyś wzięłam do ust opakowanie tabletek, ale wyplułam. Co to może być?

Witam!
Możliwe, że Twoje problemy są związane z intensywnymi zmianami wieku dojrzewania. Potrzebujesz także akceptacji i towarzystwa innych osób. Sądzę, że warto, byś wybrała się do psychologa i rozpoczęła pracę nad swoimi problemami. Z psychologiem będziesz mogła rozwiązywać wewnętrzne trudności i uczyć się wyrażania swoich emocji.
Warto również byś znalazła wsparcie i zrozumienie u bliskich osób. Porozmawiaj o tym, co czujesz z rodzicami i wspólnie z nimi szukaj rozwiązania dla problemów. Pomoc innych osób może pozwolić Ci poradzić sobie z trudnymi emocjami, dzięki czemu nie będziesz miała problemów z napadami płaczu.

Pozdrawiam