Osamotnienie w opiece nad matką po udarze mózgu

jak poradzić sobie z kompletnym i nagłym osamotnieniem w opiece nad matką po udarze mózgu (paraliż) -siostra mieszka daleko, ale w kontakcie jest bardzo agresywna, partner po 17-latach pożycia zbiegł bez ostrzeżenia i od pół roku brak jakiegokolwiek kontaktu -to typowe w takiej sytuacji?

Witam,

nie, to nie jest typowe. Ludzie boją się tak poważnych chorób i uciekają od nich, nie mniej jednak w tak trudnych sytuacjach często starają się sobie wzajemnie pomóc. Widać w Pani rodzinie jest inaczej. Pani, jako opiekunka osoby przewlekle chorej wymaga wsparcia i nie może Pani zostać sama. Czy ma Pani przyjaciółki, koleżanki, które mógłby chociaż Pani wysłuchać? Bardzo Panią zachęcam do skorzystania ze wsparcia opiekunów profesjonalnych - wolontariuszy znajdzie Pani w Caritasie lub fundacjach wspierających osoby chore. Oczywiście może Pani też skorzystać ze wsparcia płatnego. Proszę pamiętać, że Pani też potrzebuje wyjechać, żeby odpocząć, wtedy Pani mama mogłaby skorzystać z czasowej opieki i rehabilitacji, np. w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Aby wyjść z osamotnienia trzeba iść do ludzi. Czasem jest to trudne i wtedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

nie.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza