Osamotnienie w opiece nad matką po udarze mózgu

jak poradzić sobie z kompletnym i nagłym osamotnieniem w opiece nad matką po udarze mózgu (paraliż) -siostra mieszka daleko, ale w kontakcie jest bardzo agresywna, partner po 17-latach pożycia zbiegł bez ostrzeżenia i od pół roku brak jakiegokolwiek kontaktu -to typowe w takiej sytuacji?
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,

nie, to nie jest typowe. Ludzie boją się tak poważnych chorób i uciekają od nich, nie mniej jednak w tak trudnych sytuacjach często starają się sobie wzajemnie pomóc. Widać w Pani rodzinie jest inaczej. Pani, jako opiekunka osoby przewlekle chorej wymaga wsparcia i nie może Pani zostać sama. Czy ma Pani przyjaciółki, koleżanki, które mógłby chociaż Pani wysłuchać? Bardzo Panią zachęcam do skorzystania ze wsparcia opiekunów profesjonalnych - wolontariuszy znajdzie Pani w Caritasie lub fundacjach wspierających osoby chore. Oczywiście może Pani też skorzystać ze wsparcia płatnego. Proszę pamiętać, że Pani też potrzebuje wyjechać, żeby odpocząć, wtedy Pani mama mogłaby skorzystać z czasowej opieki i rehabilitacji, np. w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Aby wyjść z osamotnienia trzeba iść do ludzi. Czasem jest to trudne i wtedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

0

nie.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy