Jak radzić sobie z opieką nad osobą starszą?

Mam 40 lat, wykształcenie wyższe. Od czterech lat pracuje jako opiekunka w Niemczech. Jade co dwa miesiące na dwa, trzy miesiące do opieki. Od roku mam depresje, coraz silniejsze. De facto 24 godziny na dobe nonstop konfrontacja z tą ciemną stroną życia; starość, śmierć, choroby, koniec dodatkowo całkiwita izolacja od swojego życia.....Nie radze sobie z tym dalej. Jestem osobą wrażliwą i przerasta mnie to. Biorę już leki na depresje, bez tabletek na spanie bym już nie mogła funkcjonować. Czy psychoterapia mogłaby pomóc w dalszym wykonaniu tej pracy?

Witam
Praca z osobami starszymi, chorymi w obliczu śmierci wymaga wsparcia terapeutycznego albo grupy superwizyjnej. Proponuję zgłosić się na psychoterapię, aby przepracować swoje emocje , co pomoże w dalszej pracy. Pozdrawiam
Anna Szyda