Jak radzić sobie po porodzie?

Dwa miesiące temu urodziłam synka ,po porodzie zostałam z tym wszystkim sama bo partner wyjechał za granicę , od tamtej pory nie potrafię sobie poradzić wyzywam się na nim że zostawił mnie z tym wszystkim sama ciągle płacze krytykuje siebie samą,nie mam ochoty ładnie wyglądać bo po co i tak siedzę w domu 24 h z dzieckiem , uważam się za zła matkę chodź się bardzo staram , czepiam się partnera o byle co , nie mam ochoty jeść potrafię nie jeść całymi dniami i nie czuje głodu . Mam żal do partnera ze mnie zostawił w takim momencie jest mi ciężko z tym wszystkim bo nie radze sobie z emocjami

Wahania nastroju po urodzeniu dziecka zdarzają się wielu kobietom. Blisko 20% choruje na depresję poporodową. Pani wypowiedź wskazuje, że konsultacja psychologiczna będzie dobrym kierunkiem i takiego wsparcia sugeruję poszukać.