Osłabienie, białe plamy przed oczami i drżące dłonie ustępujące po zjedzeniu czekolady

Witam, Proszę o poradę. Często czuję osłabienie, robią mi się białe plamy przed oczyma i pojawia się efekt drżących dłoni... Badania krwi są ok, nie mam żadnych niedoborów. Po zjedzeniu czekolady po paru chwilach wszystkie objawy ustępują. Nie chce opychać się czekoladą... ale zawsze muszę ją mieć przy sobie... Niepokoi mnie ten stan trwa to od kilku lat. Byłam u 3 lekarzy. Nic nie stwierdzono....

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywane przez Panią objawy mogą być związane z występowaniem zaburzeniem elektrolitowych (zwłaszcza niedoborem magnezu) bądź spadkiem poziomu cukru we krwi. Czekolada dzięki dużej zawartości cukru oraz magnezu może mieć wpływ na ustąpienie dolegliwości. W pierwszej kolejności warto pomyśleć o badaniu w kierunku cukrzycy - jeżeli cukrzyca zostanie wykluczona, wówczas w dużym stopniu można podejrzewać niedobór magnezu. Przede wszystkim powinna Pani zwrócić uwagę na ilość wypijanych płynów - należy zadbać, aby w ciągu dnia wypijać ok. 2-2,5l najlepiej wody o wysokiej zawartości magnezu oraz spożywać produkty bogate w wartości odżywcze - produkty zbożowe z pełnego ziarna, chude mięso, ryby, warzywa, owoce. Do produktów bogatych w magnez, które warto włączyć do diety są: naturalne kakao gorzkie, kasza gryczana, otręby pszenne, chleb żytni, orzechy laskowe, płatki owsiane, szpinak. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/niedobor-magnezu http://portal.abczdrowie.pl/niedobor-magnezu-w-organizmie Jeżeli jednak dolegliwości nadal będą się utrzymywały, zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.