Osłabienie, bóle mięśni, głowy, pleców i żołądka oraz wahania nastroju u wegetarianki

Witam, jestem 21 letnią wegetarianką w fazie przejściowej na weganizm. Nie spożywam mięsa od ok. 9 lat. Od ok. 2-3 lat z dnia na dzień czuję się co raz gorzej. Jestem osłabiona, przemęczona, niewyspana, bolą mnie mięśnie, głowa bardzo często, żołądek, plecy w okolicy lędźwi, mam lekką anizokorię, bardzo szybko się denerwuję, mam wahania nastrojów, lęki, nie czuję smaków tak jak kiedyś i co raz więcej się jąkam. Myślałam, że to przez niedobór B12, ale jest na poziomie 230, więc proszę o pomoc?

Witam

Konieczna będzie konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu, który oceni problem, zleci podstawowego badania i według potrzeby skieruje do specjalisty.
Może być to osłabienie wynikające z niewystarczajacego dostarczania składnikow odżywczych ale także inne problemy zdrowotne.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak