Osłabienie, ciemno przed oczami i zimne poty podczas dużego wysiłku

Witam, od jakichś 2 tygodni podczas dużego wysiłku (trenuję boks) po ok. 20 minutach treningu odczuwam duże osłabienie, robi mi sie ciemno przed oczami i zalewam się zimnym potem. Nigdy wcześniej tak nie było. Nie odczuwam innych objawów, na codzień czuję się dobrze. Dodam jeszcze, że mniej więcej od miesiąca-półtora ćwiczę 4-5 razy w tygodniu. Czy może to być tzw. przetrenowanie? Jeśli nie, to co?

Witam,
myślę ze warto udać się do lekarza i zrobić podstawowe badania (morfologia, mocz, poziom glukozy). Takie objawy mogą pojawiać się w wyniku np hiperwentylacji (głębokie oddechy mogą doprowadzić za dużej chwilowo ilości tlenu) lub osłabienia na skutek infekcji. Prosze zmniejszyć intensywność treningu i obserwować objawy oraz koniecznie zrobić badania.
Pozdrawiam

Witam,
konieczne jest wykonanie badań i konsultacja lekarska. Może to być spowodowane zbyt dużym obciążeniem treningowym. Na początku przygody ze sportem, szczególnie tak obciążającym jak boks należy wprowadzać treningi stopniowo. Warto przeplatać ciężkie treningi, lżejszym wysiłkiem żeby organizm miał 1-2 dni na regenerację. Odpoczynek jest bardzo ważną częścią planu treningowego, chroni przed przetrenowaniem i kontuzjami.
Pozdrawiam!