Osłabienie i zawroty głowy u 17-letniej córki z niedowagą

Witam. Moja córka ma 17 lat i od dłuższego czasu skarży się na osłabienie. Chodzi o to, że gdy gwałtownie wstaje musi chwilę odczekać - kręci jej się w głowie i ma mroczki przed oczami. Jest ona wysoka - ponad 1.70m oraz ma niedowagę. Waży ok. 50 kg. Jaka może być tego przyczyna? Czy jej niedowaga może być skutkiem tego osłabienia? Chciałabym też zapytać o jakąś dietę, po której córka mogła by zyskać prawidłową wagę ciała, co powinna jeść, aby szybko zyskać na wadze ?

Witam, niedowaga może prowadzić do osłabienia organizmu i zaburzenia jego funkcjonowania. Zachęcam do konsultacji z lekarzem w celu wykonania badań oceniających stan odżywienia córki. Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe, to zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska