Osłabienie, zmęczenie i nagła utrata wagi

Od pewnego czasu źle się czuję. Jestem osłabiona, zmęczona. W nocy nie mogę spać. Od tygodnia bez przerwy leci mi krew z nosa. Źle widzę. Obraz przed oczami jest rozmazany. W ciągu około miesiąca schudłam 3 kg chociaż się nie odchudzałam. Wprost przeciwnie, bardzo dużo jadłam. Ciągle się stresuję, jestem zdenerwowana. Co to może być? Czy to anemia?

Opisywane objawy są niepokojące dlatego sugerowałabym wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który zleci odpowiednie badania lub skieruje do specjalisty. Sądzę, że na podstawie opisu objawów przez internet żaden specjalista nie odważy się postawić jakiejkolwiek diagnozy.

Moją uwagę zwróciło to, że ciągle się Pani stresuje i denerwuje. Stres może być przyczyną opisywanych objawów. Proszę się zastanowić czy wydarzyło się w Pani życiu coś nowego (zmiana szkoły, pracy, środowiska), trudnego do zaakceptowania lub przykrego. W obecnych czasach stresujące życie staje się niemalże normą, ale trzeba nauczyć się pokonywać stres aby nie miał on negatywnego wpływu na zdrowie.

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Skubis

Mgr Alicja Skubis

Proszę pilnie udać się do lekarza. Nie da się stawiać diagnozy na odległość