Osobowość borderline a ryzwój psychoemocjonalny dziecka

Witam serdecznie, Proszę o informację jak osobowość typu border line może wpłynąć na prawidłowy rozwój psycho-emocjonalny małego dziecka? mam tu na mysli dziecko od poczęcia, niemowlaka, a potem coraz to starszego. Jeśli, to możliwe proszę o pozycje książkowe lub artykuły, które podejmują ten problem. Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam.

Witam, wszystko jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od momentu w życiu w jakim znajduje sie matka, jak głębokie jest jej zaburzenie, czy jest zaopiekowana, czy nie (mam tu na myśli psychoterapię, ewentualna farmakoterapię jeśli jej potrzebuje), czy i jaką ma świadomość cech swojej osobowości, oraz czynników zewnętrznych tj.jej sytuacja rodzinna itp. Dlatego nie polecam Pani Żadnej lektury, natomiast jeśli problem dotyczy Pani lub bliskiej osoby to koniecznie powinna byc pod opieka psychoterapeuty. Pozwoli to na uniknięcie wielu zachowań, które moga zaburzać rozwój dziecka. Pozdrawiam