Jak pomóc córce uwikłanej w związku z partnerem o osobowości typu borderline?

Jak wyrwac corke ze szponow psychopaty (borderline) - usiluje to zrobic od 7 lat, a jak nic nie robie w tym kierunku, to ona mysli, ze ja to akceptuje i brnie w to dalej. Jestem bezsilna. Do tego ona mi nie wierzy, ze on nia manipuluje. On ma wszystkie typowe objawy borderline(totalne dopasowanie,strategiczne myslenie, wytrzeszcz oczu i zebow, kontrolfreak, wykorzystywanie czyichs pieniedzy).-prosze o pomoc

Miesza Pani w opisie dwa różne zaburzenia osobowości: A) psychopatia B) osobowość chwiejna emocjonalnie typu border line. Druga sprawa to, że wymienione przez Panią objawy wcale nie są objawami typowymi dla żadnego z wymienionych zaburzeń. Trzecia sprawa choć może być bolesna to jeśli Pani córka jest dorosła, a podejrzewam, że jest to wolno jej być w takim związku jaki sobie wybierze. Skoro Pani z tego powodu cierpi to być może warto aby zastanowiła się Pani dlaczego? Kontakt z psychoterapeutą może Pani pomóc odnaleźć spokój ducha pomimo tej trudnej sytuacji.

Dzień Dobry Pani,

Pani Córka jest osobą dorosłą i jedyne co Pani może, to zainspirować Córkę do zwykłej i niezobowiązującej rozmowy z psychologiem, żeby mogła zobaczyć inną perspektywę.

Życzę Pani, żeby się udało,
Irena Mielnik-Madej