Praca przy borderline i zaburzeniach osobowości

witam.Boję sie podjąć pracy. Jestem impulsywna ,mam bordeline. Kontakt z klientem potrafi przerodzić się w niekontrolowany wybuch agresji. Tak nie powinno być. Leki biorę ,ale ich działanie jest średnie. Już lepszych niż biorę nie ma, a lista przetestowanych pewnie gdzieś 50 wynosi. Na terapii również jestem,ale chyba nie ma sposobu na udzieleniu mi pomocy. Już straciłam nadzieję. A czy dł. trwania sesji jest do modyfikacji dł. niz 50 min.Bo często temat się urywa i nie ma powrotu do niegoDzięku

Witam,
Najlepsze, co może Pani zrobić to kontynuować terapię i branie leków. W przypadku Pani diagnozy terapia trwa zwykle kilka lat, zmiany są powolne, ale są, trzeba cierpliwości i konsekwencji. Rozumiem, że są momenty, gdy wydaje się, że nic się nie poprawia, traci Pani nadzieję, przychodzą chwile załamania. Trzeba to przeczekać i iść dalej, nie poddawać się, oczywiście rozmawiać o tym ze swoim terapeutą. Nie słyszałam o przedłużaniu sesji ponad 50 minut, ale może warto rozważyć zwiększenie częstotliwości wizyt, np. do dwóch razy w tygodniu. Co do podjęcia pracy, może udałoby się poszukać pracy, w której byłaby Pani mniej narażona na stresujące sytuacje w kontaktach z ludźmi, zacząć od tego, a potem gdy nauczy się Pani lepiej panować nad emocjami, stopniowo podejmować trudniejsze zawodowe wyzwania.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Erbel

Nie sądzę, by zmiana terapeuty przyniosła Pani korzyści, może jedynie chwilowe poczucie, że coś nowego się dzieje.
Jednym z problemów charakterystycznych dla osobowości typu borderline jest utrzymywanie dojrzałych i trwałych relacji; dotyczy to także relacji terapeutycznej. Proszę rozmawiać o swoich wątpliwościach z obecnym terapeutą, wówczas wspólnie poszukacie wyjaśnień i środków zaradczych. Terapia przy wszelkich zaburzeniach osobowości jest długotrwała, a postępy nie są jednostajne, lecz skokowe. Dlatego czasem może się wydawać, że długo nic się nie zmienia. Powodzenia, wytrwałości.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/