Otyłość w rodzinie o odchudzanie z ud u 16-latki

Witam. Mam 16 lat, ważę 87kg do 180cm wzrostu. W mojej rodzinie wszyscy są otyli, stąd wzięły się moje skłonności do tycia. Nie mam zbyt dużego brzucha, jest na nim mała warstwa tłuszczu, natomiast moje nogi są okropnie grube(szczególnie łydki) i nie pasują do reszty ciała. Mam zaawansowaną astmę, bardzo szybko się męczę. Czy jest jakiś sposób na odchudzenie nóg bez ćwiczeń, bądź z małą ich ilością? Pozdrawiam i proszę o pomoc, jestem gotowy zrobić wszystko.
16 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Aby wyszczuplić określone partie ciała konieczne są ćwiczenia modelujące te obszary: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki
Można je natomiast wykonywać ze znacznie mniejszą częstotliwością i intensywnością, tak aby nie odczuwać dyskomfortu związanego z astmą.
W kwestii diety polecam unikanie słodyczy i kalorycznych przekąsek oraz częstsze sięganie po warzywa i owoce, produkty mleczne, chude mięso i ryby oraz pełnoziarniste produkty zbożowe.