Owsianka a spadek wagi

Witam :) Czy owsianka pomaga przy zrzuceniu wagi, czy sprzyja tyciu? Mam na myśli jedzenie jej na śniadanie i kolacje ok 5 łyżeczek z mlekiem i owocami.

Witam. Jak najbardziej, owsianka jest wskazana, ale wszystko zależy od tego w jakich proporcjach użyje Pani dodatków. Szklanka mleka lub jogurtu/kefiru/maślanki + owoce będą w porządku. Proszę wybierać płatki owsiane pełnoziarniste, górskie (nie błyskawiczne i nie "owsianka instant") oraz nie dodawać cukru. Pozdrawiam i zapraszam na bloga ze zdrowymi przepisami: www.zdrowapasja.blogspot.com.

Owsianka jest jak najbardziej zalecana, ale tez powinna Pani zadbać o odpowiednia ilość i kaloryczność pozostałych posiłków, a także zwiększenie aktywności fizycznej. Jeśli będzie Pani jadła owsiankę 2 razy dziennie, po tygodniu się to znudzi i...po diecie. Dieta odchudzająca też może być smaczna, a na pewno powinna być urozmaicona.

Dzień dobry!

Wiele zależy od ilości spożywanej owsianki oraz od reszty spożywanych produktów na przestrzeni całego dnia. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska