Palenie marihuany przez 14-latka i problemy wychowawcze

dzien dobry mam nielada problem z moim 14 letnim synem ,ktory od roku pali marihuane :( nie skutkuja zakazy nakazy,klamie mowi ze nie pali ze nie jest narkomanem...opuscil sie w szkole ...nie chce z nami rozmawiac...wczoraj uciakl z domu i szukalismy go przez policje .nadmienie ze mieszkamy w anglii a tutaj prawo jest takie ze on musi wyrazic zgode na terapie nawet w wieku 14lat:( zabralam mu wszystki cenne przedmioty,tel,laptop,sluchawki itp...rano wstal i wogole nie przejety cala sytuacja :(

Witam. To trudna sytuacja. Prosze poczekać co będzie dalej po tym jak Pani zabrała dla niego cenne rzeczy i przypadkiem nie oddawać a za to spróbować coś ustalić, postawić ostre warunki i podjąć sie poważnej rozmowy. Myślę, że syn się tym przejął tylko nie może pokazać, ze mu na tym zależy.
Natomiast zachęcam samej skorzystać z pomocy w placówce specjalistycznej przeciwdziałania narkomanii.
Magdalena Brabec

Witam, zgadzam się z powyższymi uwagami. Rozpoczęcie od własnych konsultacji lub terapii najlepiej razem z ojcem syna to dobry pomysł. Ważne jest też bezpieczeństwo medyczne syna, trzeba zwrócić uwagę na objawy zatrucia, kiedy może być potrzebna interwencja medyczna, wiele osób używa wielu różnych substancji okazjonalnie. Same kanabinole są groźne i dobrze że Pani tego nie lekceważy. Ale podstawą jest przywrócenie komunikacji i równowagi w systemie rodzinnym. Życzę pomyślności w działaniach.

Myślę, że warto w tym wypadku w pierwszej kolejności udać się przede wszystkim do szkoły dziecka i skonsultować problem z pedagogiem lub psychologiem.