Parafilia a odpowiednia terapia

Mam 20 lat i problem, z którym nie wiem do kogo się zwrócić. Mam parafilię, chyba tak rzadką i dziwną, że nie mogę znaleźć dla niej nazwy. Nie polega ona na szczęście na krzywdzeniu innych ludzi. Oprócz tego mogę normalnie realizować swoje potrzeby seksualne, ale ta parafilia często przeszkadza mi w życiu. Czy takie zaburzenie można leczyć i ile to przeciętnie trwa?

Nie można mówić o postępowaniu, dopokąd nie ma diagnozy. Lekarza seksuologa nie zdziwią rzadkie zachowania i preferencje...
W Bydgoszczy są lekarze seksuolodzy.
Pozdrawiam. JW, blog.seksuologia.

Dzień dobry.

Nie napisał Pani nic na temat tej tajemniczej parafilii, na którą Pan cierpi, toteż trudno postawić jakieś hipotezy bądź udzielić porady.
Warto jednak pamiętać, że zasadniczo parafilia oznacza taki rodzaj zaburzenia seksualnego, który uniemożliwia normalne współżycie i bez którego nie osiąga się nawet erekcji, nie wspominając o satysfakcji. Pan natomiast, jak wynika z opisu, normalnie realizuje swoje potrzeby seksualne. Być może więc nie chodzi o parafilię, a o jakiś rodzaj "ekstrawaganckiego udziwniania seksu"?
Niezależnie od powyższego, możliwe jest, że zafiksowanie się na udziwnianiu seksu skutkować może w przyszłości uzyskaniem stanu, w którym bez udziwniającego elementu, nie będzie Pan już mógł prowadzić "normalnego" życia seksualnego, dlatego też nieodzowne wydaje się skorzystanie z konsultacji seksuologicznej.
Wobec braku informacji na temat Pańskiej "dysfunkcji" nie jestem w stanie powiedzieć, czy "to" się leczy i jak długo może trwać ewentualna terapia.

Pozdrawiam.