Paranoiczna zazdrość o partnera

dzien dobry. mam pytanie na temat swojego stanu zdrowia . cierpie na paranoiczną zazdrość , sama sobie dopowiadam niektore zdarzenia , obwiniam mojego partnera o zdrade o to ze jest niewierny i gdy tylko uslysze z jego ust chocby sytuacje z inna kobieta robi mi sie zle , czuje cos w gardle , źle oddycham , po prostu mnie to wyniszcza... nie wiem czy powinnam zazywac jakies srodki? ostatnio jest tylko gorzej i gorzej. dodam tyle ze moj partner nie daje mi zadnych powodow. mam 20 lat on ma 27 lat

Dzień dobry!

Obsesyjna zazdrość jest zazwyczaj problemem przede wszystkim psychologicznych i emocjonalnym, a nie medycznym, stąd nie istnieją tabletki, które by z niej leczyły. Niekiedy możliwe jest jednak wsparcie farmakologiczne, jeśli zazdrości towarzyszy lub jest ona objawem także stanów nerwicowych, lękowych, depresyjnych itp.
Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza