Paranoiczna zazdrość partnera i rozstanie

Witam, moje pytanie dotyczy paranoicznej zazdrości mojego partnera. Zostawił mnie 3 tyg. temu ponieważ miał PRZECZUCIA, że spotykam się z moim ex. Nie miałam kontaktów ale on w to nie wierzy choć nie ma na to żadnych dowodów. Zażądał badania na wykrywaczu kłamstw - zgodziłam się, wtedy stwierdził ,że pewnie oszukam wykrywacz więc to bez sensu. Kocham go i nie wiem jak mam mu udowodnić, że jestem niewinna - on się wyprowadził 2 miesiące po poronieniu 4 miesięcznej ciąży kiedy go potrzebuję...

Witam Panią.
Zazdrość jest dużą przeszkodą w układaniu satysfakcjonującego związku. Z Pani opisu wynika, że partner odszedł nie chcąc brać na siebie odpowiedzialności za związek. Wyszukiwacz kłamstw był tylko pretekstem. W partnerskim, dobrym związku nie trzeba nic udowadniać, bo uczucie miłości trwale łączy ludzi.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

Partner powinien skorzystać z psychoterapii. Nadmiarowa, nieadekwatna zazdrość najczęściej wynika z wewnętrznych nierozwiązanych konfliktów i deficytów, zaburzeń osobowości itp. Bez pracy nad sobą i trwałej zmiany podobne sytuacje mogą się powtarzać utrudniając lub uniemożliwiając budowanie stabilnej relacji partnerskiej.