Picie świeżych soków z marchewki w diecie refluksowej

Choruje u refluks czy moge pic świeże wyciskane soki z marchewki? moge dodać do tego jabłko czy lepiej nie? Kiedys piłam sporo soku wyciskanego z pomarańczy ale wiem, ze tego mi nie wolno, wiec próbuje to czymś zastąpić.

Raczej nie. Soki z surowych warzyw zazwyczaj nasilają objawy refluksu. Jeśli jednak po taki soku nic złego by się nie działa to raz na kilka dni można wypić szklankę.

Mgr Paulina Szczechowicz

Jeżeli nie nasilają się po nich objawy refluksu to jak najbardziej