Pieczenie w przełyku przy refluksie

Witam! Od 3 lat wiem o posiadaniu refluksu. Stosuje się diety, staram sie prowadzić prawidłowy styl życia przystosowany do tej choroby. Jednak od kilku dni mimo przyjmowania leków zapobiegawczych praktycznie nonstop w moim przełyku występuje pieczenie. Nie wiem co z tym zrobić. Nie chce doprowadzić do nadżerek.

Niestety nadeszła wiosna, a to okres, gdzie objawy się nasilają. Proszę zastanowić się czy nie popełnia Pan błedów w diecie, jeżeli ich nie ma proszę ewentualnie właczyć leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego

Mgr Marta Adamek Dietetyk, Poznań

Witam,

wraz z nadejściem wiosny, objawy choroby refluksowej przełyku często ulegają nasileniu. W pierwszej kolejności proszę bacznie obserwować, czy pieczenie wzmaga się po spożyciu konkretnego produktu i wyeliminować ten produkt z jadłospisu. Proszę wspomagać się kleikiem z siemienia lnianego- najlepiej wypijać go na 30 minut przed posiłkiem.
Jeśli mimo ścisłego stosowania diety objawy nie ustąpią, proszę skonsultować się z lekarzem.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr dietetyki Marta Adamek
Mój Dietetyk Poznań
Tel: 512 047 421
E-mail: marta.adamek@mojdietetyk.pl

Witam niestety wraz z pojawieniem się wiosny objawy choroby refluksowej się nasilają.Proszę przeanalizować swoją dietę dokładniej, może pieczenie nasila się po spożyciu konkretnej potrawy.Jeżeli mimo wszystko nie będzie poprawy najlepiej zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam