Pierwszy kontakt płciowy - czy jest możliwość zajścia w ciążę?

Witam, mam 21 lat. Dotąd nigdy nie uprawiałam seksu. Wczoraj z moim chłopakiem można powiedzieć, że "zaczęliśmy" coś w tym kierunku. Pozwoliłam mu włożyć swój członek w pochwę do takiego momentu, że żołądź prącia chował się w całości. Nie było wytrysku, ale jedynie taki specyficzny żel - nie wiem jak to nazwać. W każdym razie, gdy było już po wszystkim, wystąpiło delikatne plamienie. Nie wiem, czy spowodowane tym, co robiliśmy, czy może, np. jakimś podrażnieniem uprzednim o bieliznę. Ostatni raz okres miałam 30 lipca. Czy od samego - jak to nazwałam - "żelu" mogę zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej doszło do wydzielenia preejakulatu. Może on zawierać plemniki, dlatego zajście w ciążę w takiej sytuacji jest możliwe. Plamienie mogło być wynikiem przerwania błony dziewiczej lub otarć powstałych podczas stosunku. Dla pewności proszę po około 14 dniach od stosunku wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam