Pisanie esemesów z dziewczyną

Poznałem pewną dziewczynę w wakacje i jakoś wyszło że przytulaliśmy się,było buzi itp. Zaczęła się szkoła oboje do nowej. Kiedyś raz ona napisała pierwsza raz ja. Teraz jak piszemy często to w połowie ona przestaje odpisywać. Gdy napisze godzinę później i piszemy to znów nagle przestaje. Nie rozumiem tego bo w wakacje było fajnie. Teraz gdy się widzimy to też jest przytulenie i wgl ale nie rozumiem z tymi sms. Co zrobić by ona sama też pisała pierwsza? Proszę o długie wypowiedzi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by zmusić Pana partnerkę do pisania sms-ów. Sugeruję jednak, by szczerze Pan z nią o tym porozmawiał.

Mgr Adam Horak Psycholog

Myślę że SMS nie zastąpi kontaktów w realu, tym bardziej, że randki są możliwe. Dziewczyna jest stroną wyczekującą, dlatego inicjowanie kontaktów raczej należy do chłopaka. Powody nieodpisywania przez Pana dziewczynę mogą być różne. Pisanie SMS-ów wymaga przecież czasu a ich odbieranie może dekoncentrować. Pana dziewczyna może mieć przecież teraz więcej nauki i inne problemy związane z nową szkołą. Czy nie wydaje się Panu, że telefonowanie jest o wiele lepsze niż pisanie SMS-ów? Miłym głosem można przekazać ukochanej osobie znacznie więcej niż za pomocą wyświetlacza telefonu komórkowego. Czy nie lepiej szeptać miłe słowa do uszka, niż tylko leżeć gdzieś głęboko schowany w damskiej torebce? ;) Proszę zatem długo rozmawiać - mimo krótkiej odpowiedzi mojej.

A dlaczego po prostu sam nie zapytasz o to dziewczyny? Zamiast pytać specjalistów, dlaczego nie porozmawiasz bezpośrednio z nią? Po co wymyślać teorie i snuć przypuszczenia, skoro można najzwyczjniej w świecie o tym porozmawiać? Podstawą dobrego związku jest dobra komunikacja. Wyrażanie wprost własnych uczuć i oczekiwań jest zdrowe, dojrzałe i zbliża ludzi. Milczenie natomiast buduje mury i oddala.