Brak kontaktu z dziewczyną po rozstaniu a śledzenie od 3,5 roku

Byłem w związku ona miała 19 lat. Związek był długo budowany, oparty na miłości i emocjach. Po tym jak wyjechała na studia zerwała ale mimo to codziennie pisała, przepraszała ale nie wróciła. Potem urywała kontakt całkowicie jak jej wytknąłem egoizm itp. Nie odbiera nie reaguje na kontakt z mojej strony. Mimo to ciągle od 3,5 roku mnie szpieguje, zakłada konta na mojej stronie, czyta co ja piszę, wchodzi, ale na kontakty wciąż nie reaguje, nie odpisuje, nie odpowiada. Dlaczego tak się dzieje?

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Powiem szczerze, że po tym, co Pan pisze, nie ma jasności czy to dziewczyna ma obsesję na punkcie śledzenia Pana, czy to może Pan we wszystkich niejednoznacznych sytuacjach dopatruje się jej udziału. Zachęcam omówić to z psychologiem.

Dzień dobry, zastanawia mnie fakt dlaczego to dla Pana takie ważne, pisze Pan, że była dziewczyna pana "śledzi" jednak to Pan sprawdza czy ona się Panem interesuje. Skoro nie odpowiada na kontakt z Pana strony to należy przyjąć, że tego kontaktu nie chce. Pisze Pan również, że rozstaliście się 3,5 roku temu, czy od tego czasu wszedł Pan w nowy związek, czy może czeka Pan na powrót partnerki? Myślę, że bardzo ważne jest aby odpowiedział sobie Pan na pytanie czy nadal nie jest Pan związany psychicznie z byłą partnerką. Pozdrawiam.