Płaczliwość, rozdrażnienie przy problemach finansowych i małżeńskich

Witam, od dłuższego czasu czuje się bardzo przygnębiona, nie ma dnia żebym nie płakała, jestem nerwowa i rozdrażniona, kłócę się bez powodu, wszystko mnie denerwuję, cały czas jestem poddenerwowana, mam wrażenie, że wewnątrz wszystko mi się trzęsie. Nie mogę usnąć w nocy, bądź budzę się z jakimś dziwnym strachem, nie mam siły nic zrobić, do wszystkiego się zmuszam, źle się czuję fizycznie, mam zawroty głowy, robi mi się słabo, wszystko mnie boli, nie mam siły, pocę się bardziej niż zwykle, często mnie mdli. Nic mnie nie cieszy, cały czas się o coś boję, nie widzę sensu robić czegokolwiek, często myślę, że chciałabym się zabić, ale naprawdę nie umiałabym tego zrobić. Tylko sobie często wyobrażam swoją śmierć. Czuję się nikomu niepotrzebna, odrzucona, brzydka. Najchętniej zostawiłabym wszystko i zniknęła, nie mam ochoty na kontakt z ludźmi, drażni mnie bardzo dzwoniący telefon, do poczty boję się zaglądać, bo znowu ktoś będzie coś ode mnie chciał. Nie mogę skupić się na pracy, przychodzi mi z trudem wykonanie najprostszej czynności. Mam trochę kłopotów, w małżeństwie duże bardzo, nie mogę znaleźć pracy, a zazwyczaj zajmowało mi to góra dwa tygodnie, mam problemy finansowe. Może te samopoczucie jest chwilowe, związane z bieżącymi problemami, ale już nie potrafię udźwignąć wszystkich tych problemów i dać sobie rady z moim samopoczuciem. Proszę o jakąś radę. Pozdrawiam, Maja

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opisywane przez Panią objawy wskazują na zespół depresyjny.
Do typowych objawów depresji należą: przygnębienie, obniżona samoocena, spowolnienie psychoruchowe, apatia, zmniejszona zdolność do odczuwania przyjemności, problemy z koncentracją uwagi i planowaniem czynności, myśli rezygnacyjne i samobójcze.
Depresji często towarzyszy nieokreślony lęk i wzmożone napięcie oraz dolegliwości cielesne (np. niespecyficzne bóle).
Czynnikiem wyzwalającym depresję mogły stać się trudności natury osobistej i zawodowej.
Charakter objawów oraz ich nasilenie mogą wskazywać na dość nasilony stan depresji (epizod umiarkowany lub ciężki), który w znacznym stopniu  wpływa na aktywność i wiele obszarów życia.
W depresji umiarkowanej i ciężkiej konieczna jest farmakoterapia.
Dlatego też polecam Pani konsultację u specjalisty psychiatry celem diagnozy i zaleceń odnośnie dalszej terapii.

http://portal.abczdrowie.pl/czy-to-juz-depresja
http://portal.abczdrowie.pl/wszystko-o-depresji
http://portal.abczdrowie.pl/depresja-leczenie

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiej poprawy samopoczucia