Początek anoreksji u 12-latki

Moja córka ma 12 i waży 50kg/165cm.Rozpoznano u niej początek anoreksji (na pocxątku niewinne odchudzanie,potem przez 2tygodnie doszlo do nawet 400kcal na dzień). Stara sie jesc wiecej (teraz 1600kcal)ale nadal ubywa ok.0,2kg/tydzien. Mówi, że jadłaby więcej, ale boi sie przytyc, bo chce jesc normalnie i nie tyc. Stad moje pytanie:czy da sie wyjsc z anoreksji bez przytycia?Nie ma zbyt niskiej wagi, więc moze przytycie faktycznie jest zbędne?nie znam sie na tym, a chcę jej pomóc,martwię sie o nią

Witam, do wyleczenia anoreksji KONIECZNA jest psychoterapia. Doradzam więc zabranie córki do psychologa i rozpoczęcie leczenia. Im wcześniej tym lepiej. Jeżeli chodzi o dietę - skoro córka traci nadal masę ciała oznacza to, że spożywa za mało kalorii. Niestety nie mogę obliczyć jej dokładnego zapotrzebowania energetycznego ponieważ nie podała Pani poziomu jej aktywności fizycznej. Jenak minimum jakie powinna spożywać córka dziennie to 1900 kcal. Czyli spożywa o 300 kcal na dzień mniej niż to zalecane. Nie jest to dla niej korzystne zwłaszcza, że jest ona w okresie dojrzewania a odpowiednie żywienie jest niezbędne do odpowiedniego rozwoju organizmu.Zachęcam do odwiedzenia dietetyka, on ustali zapotrzebowanie córki na energię, ułoży jadłospis dzięki któremu lepiej będzie jej utrzymywać prawidłowa masę ciała.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek