Podejrzenie IBS a podwyższona amylaza

Dzień dobry, z uwagi na podejrzene IBS i innych problemow z jelitami miałam zlecone badania krwi, m.in. amylaza, bilirubina, AST, ALT. Wszystko poza amylaza jest w normie. Amylaza --> wynik 92 U/l (norma do 80). Co może oznaczać podwyższona amylaza? Dziękuję z góry,

Taki wynik można określić, że jest w zakresie normy i nie ma powodu do niepokoju. Zawsze trzeba brać pod uwagę tzw. błąd laboratoryjny (techniczny), który zazwyczaj mieści się w granicach 10% normy. W razie wątpliwości można powtórzyć badanie (trzeba pamiętać, żeby być na czczo i po 24 godzinnej diecie lekkostrawnej).