Powiększona prawa strona brzucha u 45-latka

Dzień dobry.Jestem 45 latkiem.odkąd pamiętam zawsze miałem powiększoną lekko prawą strone brzucha.teraz to powiększenie jest jeszcze mocniej widoczne.pojawiła sie też-tak przypuszczam -przepuklina pępka bo wygląda od kilku miesięcy inaczej niż wyglądał.mam nadwagę i jestem osoba niepijącą.czasami mam kłócia w prawym boku i czasami tak zwana zgagę.mam tez nieraz skoki ciśnienia.czy jest to wszystko powodem do niepokoju?

Witam serdecznie,

żadnych dolegliwości nie należy bagatelizować. Nadwaga i zgaga świadczą, że należy zmienić sposób odżywiania bo jest nieprawidłowy. Skoki ciśnienia mogą oznaczać rozwój choroby nadciśnieniowej, dlatego należy udać się do lekarza rodzinnego i zasięgnąć porady.

pozdrawiam !
Agnieszka Pierwoła