Powrót do dawnej wagi po porodzie

strasznie schudłam po porodzie ,ważę 54 kg na 172cm wzrostu .jak mogę wzbogacić swój jadłospis aby wrócić do wagi 70 kg ? jem 3 posiłki dziennie ,czasem 4 jak czas pozwoli ...nie odchudzam się ,nie ćwiczę ,zajmuję się dzieckiem ....sniadanie -obiad i kolacja czasem o róznych porach dnia ....
KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,
Chudnięcie oraz brak przyrostu masy ciała mimo regularnego i zdrowego żywienia może być spswodowane chorobą - nadczynnością tarczycy, zakażenia pasożytem (glista ludzka, tasiemniec), oraz zaburzeń wchłaniania lub nietolerancji pokarmowej np. nietolerancja laktozy, glutenu. Jeśli powyższe choroby są wyeliminowane to zacznamy modyfikować dietę:
Na początek zacznij jesć częsciej - regularnie, najlepiej o tej samej porze. Produkt powinny być wysokiej jakości, pełnowartościowe, jak najmniej przetworzone.
- do wartościowych produktów należą - pieczywo pełnoziarniste - wybieraj te ze słonecznikie, smaruj grubiej masłem lub nasączaj oliwą z oliwej lub olejem lnianym. Na śniadanie staraj się jeść nabiał np. ser biały pełnotłusty, ser żółty, albo jajka (mała objętość, ale bogactwo składników odzywczych). Potem 2 śniadanie np. koktajl owocowy (np.jogurt naturalny grecki (lub śmietana 30%) z bananem) i 2 łyżeczkami zmielonego lnu. Obiad mięso, ryby, zamiast ziemnaków jedz kasze - są zdrowsze, oczywiście surówki. Na podwieczorek możesz zjeść budyń, baton musli, drożdzówkę z kakao na mleku 2%.
i oczywiście kolacja np. owsianka z suszonymi owocami na mleku. Pasta rybna np. z łososia/ tuńczyka z warzywami i pieczywem żytnm. W ciągu dnia przegryzaj ziarna słonecznika, orzechy laskowe, włoskie lub migdały bądź mieszankę studencką.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek