Poziom cholesterolu a dieta

Witam Ćwiczę na siłowni, jestem osobą bardzo aktywną. Odżywiam się zdrowo. Mimo to miałem robione badania cholesterolu i wyszedł podwyższony (230) hdl 40 ldl 130. Byłem tym mocno zdziwiony. Obecnie chce zwiększyć masę mięśniową, buduje właśnie dietę,czytam duzo książek na ten temat i w wielu podaje się że powinno się też zwiększyć podaż zdrowych tłuszczów. Mam 25lat waże 78kg 182cm wzrostu.Czy dieta w której będę przyjmował-180gr b, 400gr ww,100gr t nie wpłynie na podwyższenie cholesterolu?

Witam, z przedstawionych założeń diety wynika, że energia w Pana diecie będzie w około 50% pochodzić z węglowodanów, z ponad 22% z białka i w około 28% z tłuszczów, ale...decydująca jest jakość tych makroskładników, nie sama ich ilość. Kluczem do sukcesu jest właściwe rozplanowanie źródeł pokarmowych tych składników w Pana diecie.

Pozdrawiam serdecznie

www.dietoterapia.waw.pl

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Proszę nie bać się tłuszczu, zły wpływ na wyniki lidów krwi mają nadmiarowe węglowodany, także napoje. Cholesterol 230 to nie jest powód do niepokoju, ale zalecałabym na wszelki wypadek ograniczyć produkty mączne oraz słodycze i napoje oraz soki, postawić na najlepsze źródła węglowodanów czyli warzywa, owoce, ewentualnie kasze, dla zdrowych osób. Nie ma potrzeby przyjmowania więcej niż 50 g węglowodanów po treningu.
Gdyby zdecydował się Pan na indywidualną poradę zapraszam do kontaktu: http://www.instytutzdrowegozywienia.pl/p/blog-page_18.html
Pozdrawiam serdecznie

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

w diecie hipolipemicznej obowiązuje ograniczenie cholesterolu do 300 mg/ dobę i do 10% energii z kwasów tłuszczowych nasyconych.. Proszę to uwzględnić w swoich wyliczeniach.

Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Istotna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna oraz konsultacja z lekarzem. Wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu ma spożywanie produktów tj. oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), ryby morskie, produkty bogate w błonnik (ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze, warzywa, owoce). Dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników.

Po więcej porad i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska