Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Mgr Klaudia Wita Dietetyka
30 poziom zaufania

Przede wszystkim należy przeanalizować swój jadłospis pod kątem spożywania posiłków o dużej zawartości tłuszczów (zwłaszcza zwierzęcych) oraz węglowodanów prostych (słodycze, białe pieczywo itp) i ograniczyć te produkty.
Można do smarowania pieczywa stosować margaryny wzbogacane w sterole roślinne, które mają wpływ na obniżanie poziomu cholesterolu. Ponadto dodajemy do posiłków inne zdrowe tłuszcze tj. oleje na zimno (do surówek), siemię lniane, orzechy i pestki.
Obecnie trwa ogólnopolska akcja "1000 wizyt dla serca", w ramach której osoby z podwyższonym poziomem cholesterolu mogą skorzystać z darmowej konsultacji z dietetykiem. Na stronie http://www.1000wizyt-dlaserca.pl/ można znaleźć dietetyka w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Pozdrawiam i zapraszam na moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Gabinet-Dietetyczny-Klaudia-R%C4%85czkowska/544365958942087?ref=hl

0

Witam!
Istotna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna oraz konsultacja z lekarzem. Wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu ma spożywanie produktów tj. oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), ryby morskie, produkty bogate w błonnik (ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze, warzywa, owoce). Dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników.

Po więcej porad i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty