Pragnienie wypicia piwa a alkoholizm

Witajcie, mam pytanie na temat alkoholizmu. NIgdy nie myslalam o tym dopoki nie zaczelam sie tego wstydzic, potrafie pic 4/5 dni w tygodniu, nie upijam sie ale pragne wypic chociaz piwo/dwa. Pytanie moje skad mam wiedziec, ze to alkoholizm? Moi rodzice sa alkoholikami, wiec zawsze mialam inne podejscie do tej przypadlosci. Co mam zrobic, nie chce przestac pic, bo czuje po tym mniej bolu jaki spowodowalo mi zycie, ale boje sie, ze zmarnuje sobie moje "przyszle zycie" Mam tylko 22 lata. Pomozcie.

Diagnozę, czy to uzależnienie, może postawić specjalista terapii uzależnień po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu dotyczącego picia i innych objawów poza głodem alkoholowym (to jest właśnie to pragnienie wypicia chociaż piwa w celu poczucia ulgi). Taką diagnozę stawia się na podstawie konkretnych kryteriów diagnostycznych. W celu uzyskania diagnozy i wsparcia można się udać do Poradni Terapii Uzależnień (są niemal w każdym mieście). Powodzenia!

Zachęcam do skorzystania z pomocy w poradni leczenia uzależnień. Picie 4/5 dni w tygodniu, w celu złagodzenia bólu egzystencjalnego, jest bardzo niepokojące. Pochodzi Pani z systemu alkoholowego co jest dodatkowym obciążeniem.
Konsultacje w takiej poradni odbywają się w ramach nfz i są bezpłatne.
Pozdrawiam
Ewa Mioduska