Prawidłowa suplementacja przy podwyższonym poziomie triglicerydów

witam mam 41l. Zwracam sie z pytaniem czy prawidłowo przyjmuję suplementy: wit 2 plus k2mk7 , omega 3 podczas obiadu, magnez podczas sniadania , przed snem w trakcie kolacji czosnek. Czy to prawidłowa suplementacja? i czy nie jest tego za dużo. Ogolnie jestem zdrowy nieznacznie podwyższone trójglicerydy.

Witam serdecznie,

wit. D3 + k2 wraz ze śniadaniem w którym muszą być zdrowe tłuszcze i do tego omega-3 - 1-2 g w postaci już samego epa/dha, a nie samej omega-3. Magnez i czosnek polecam wieczorem:)

Pozdrawiam,
www.sports-med.pl

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

powinien Pan jeszcze włączyć odpowiednią dietę, wykluczyć tłuste mięsa, słodycze i alkohol. Po 3 miesiącach proszę powtórzyć badania.

Pozdrawiam

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

podwyższony poziom trójglicerydów (nie podał Pan jak znacznie) prowadzi do otyłości, szkodzi sercu, źle wpływa na układ krążenia. Suplementacja powinna stanowić działanie jedynie wspierające. Radzę przyjrzeć się składowi przyjmowanych posiłków, ilości wypijanych płynów (zwłaszcza wody). Na pewno należy wykluczyć słodycze i cukier.
Warto wykonać badanie poziomu homocysteiny - pomoże to na pewno określić bliżej Pana stan zdrowia.

pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Jeżeli Pana celem jest poprawa profilu lipidowego, warto zacząć od zmian w sposobie odżywiania, ponieważ prawidłowo zbilansowana dieta nie wymaga suplementacji. Produkty, które będą korzystnie wpływać na profil lipidowy to kwasy tłuszczowe omega3, których naturalnym źródłem są tłuste ryby morskie np. halibut, łosoś, pstrąg, śledź, sardynki czy szprotki. Ponadto dobrym źródłem tych kwasów tłuszczowych są olej lniany, olej rzepakowy, nasiona chia i orzechy włoskie. Produkty, które należy wyeliminować z diety to wysoko przetworzona żywność typu fast food, słodkie kremy i masy, ciasteczka i batony. Wskazane jest ograniczenie spożycia alkoholu, który podwyższa poziom trójglicerydów.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Cholesterol. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/cholesterol.html?c=9