Prawidłowa waga ciała przy wzroście 165 cm

Mam problem, bo nie wiem, czy nie jestem za gruba. Jestem dziewczyną, mam 13 lat, 165 cm wzrostu i ważę ok. 63 kg. Czy jestem za gruba? Nikt mi nigdy nie mówił, że jestem, ale mi się wydaję, że mogłabym trochę schudnąć. Chciałabym mieć płaski brzuch i chudsze nogi. Mam aż 52 cm w najgrubszym miejscu uda. Co mam robić, żeby chociaż trochę schudnąć? Nikt mi nie chce pomóc, moja mama mówi, że nie powinnam się w takim wieku odchudzać i że wcale nie jestem gruba. Pomocy!
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Twoje BMI wynosi 23,16. Na siatce centylowej oznacza to równo granicę 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę. Jesteś na skraju tej linii. Może to wynikać np. z ciężkiej budowy ciała, czy większego umięśnienia - niekoniecznie ze zbyt dużej zawartości tkanki tłuszczowej. Wystarczy, że wyeliminujesz z diety fast foody i słodycze oraz kolorowe napoje gazowane. Poza tym przeznaczaj codziennie 30 minut na aktywność fizyczną.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty