Prawidłowa waga dla 12-latki przy wzroście 155 cm

Mam 12 lat i ważę 50 kg przy wzroście 155. Czy to za dużo? Jadłospis dnia: Jem śniadanie w ciągu30min po obudzeniu Śniadanie:2 kromki ciemnego pieczywa+masło+pomidor/ogórek+ ser;biały chudy/żółty+jajko 2śniadanie:jogurt naturalny ze świeżymi owocami np.banan,brzoskwinia,jabłko,śliwka,jagoda itp Ćwiczenia 1-2 h np.rozciąganie, skakanie, bieganie, pływanie :-) Obiad:zupa+2danie Kolacja:jogurt naturalny np z miodem lub 1 lub 2 kanapki-ciemny chleb Znów ćwiczenia 1-2 h Jem kolację 2-3 h przed snem
12 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, to nie za dużo. Twoja waga jest prawidłowa. BMI (body mass index=wskaźnik masy ciała) wynosi 20,8 - czyli w normie. (norma w zakresie 18,5 - 24,99). Załączona przykładowa dieta jednego dnia również jest prawidłowa. Zachowane są najważniejsze zasady - 4-5 posiłków dziennie w odstępach 3-4 godzinnych. Ostatni posiłek 2-3 godziny przed snem. Należy pamiętać by przy większej intensywności ćwiczeń zapewnić organizmowi odpowiednio większy dowóz kalorii w diecie.