Prawidłowa waga dla 13-latki

Czy nie jestem za gruba ( prawie 13 lat, 38 kg, 153 cm ) ????
ponad rok temu

Witaj, Twoja masa ciała według siatek centylowych stosowanych w celu określania masy ciała oraz wzrostu dla osób do 18 roku życia wskazuje na obszar między 3 a 10 centylem, a więc niedowagę. Nie jesteś za gruba, powinnaś natomiast wiedzieć, że głodzenie się i unikanie jedzenia może być bardzo szkodliwe dla Twojego stanu zdrowia, wyglądu oraz samopoczucia. Zastanów się czy jesz odpowiednio duże porcje posiłków, których powinno być 5 w ciągu dnia. W przeciwnym razie może dojść do niedożywienia, a w konsekwencji do zaburzenia funkcjonowania organizmu i powstawania chorób. Pozdrawiam.