Problem z oddychaniem w nocy

Witam.Żona 85 lat ma problem z oddychaniem,czyje jak oddycha jakby miała powyżrj pępka jakąś sciśnietą pięść.dostała tlen na noc, poniewaz te objawy występuja nocą. poza tym jest słaba.w zeszłym roku miała "zapalenie płuc" prawdopodobnie wirusowe no i dostała duże dawki antybiotyku.nie było gorączki wogule, kaszel raczej napadowy sporo wydzieliny slinowej, białej. Zdaję sobie sprawe że ciężko wydac jakąś opinie ale nawet coś ogulnego może okazać sie pomocnum. Dziekuję i pozdrawiam

Witam serdecznie. Wskazana jest konsultacja z kardiologiem. Możliwe iż jest to wynik niewydolności krążenia.